Kjo Faqe ėshtė Offline qe njė kohė tė gjatė.
Faqja ėshtė ndėrtuar nga A. Qorri boni-619@hotmail.com

      
 


Teknologji » » Birra shton rrezikun nga sėmundja e zemrės
9:53 PM
Birra shton rrezikun nga sėmundja e zemrės
Personat qė pinė alkool nė mėnyrė tė tepruar janė dy herė mė tė rrezikuar nga sulmi nė zemėr pėr dallim nga ata qė konsumojnė sasinė e njėjtė, por gradualisht gjatė javės.Studimi ėshtė kryer me 10 mijė meshkuj tė shėndetshėm tė moshės midis 50 dhe 59 vjet nė Belfast, ku gjithė alkooli pihet pėr vikend, dhe nė disa rajone tė Francės, ku konsumi varion, shkruajnė mediet britanike.

Studiuesit pėr 10 vjet kanė pėrcjellė ndikimin e alkoolit nė shėndetin e meshkujve dhe erdhėn nė pėrfundim se sasitė e vogla tė alkoolit mund tė mbrojnė zemrėn nga zhvillimi i sėmundjes. Gjithashtu, kanė konfirmuar se rrezik mė tė madh nga sėmundja e zemrės kanė ata qė pinė birrė dhe pije alkoolike nė vend tė verės.
Shikuar: 192 herė | Shtuar nga: KosovaPc | Vota: 0.0/0
 Lajme  Argėtim  Kosova Pc  Boni Production  Sherbime
 Aktuale  Video Klipe  Impresum  Web Design  Web Messenger
 Horoskopi  Tv Live  Kontaktoni  Multimedia  Photoshop Online
 Moti  Filma Online  Regjistrohu  Pc Serives & Reklama  ...mė shum shėrbime
E themeluar nė vitin 2010, KosovaPc ėshtė burimi kryesor pėr lajme nė mediat sociale dhe digjitale, tė teknologjisė dhe web-kulturės.
Pėr Funksionim tė shpejtė ju Rekomandojm | Tė gjitha tė drejtat e rezervuara ©2010-2011 Shkencė dhe Teknologji KosovaPc.Tk Logo KosovaPc, Inc