Kjo Faqe ėshtė Offline qe njė kohė tė gjatė.
Faqja ėshtė ndėrtuar nga A. Qorri boni-619@hotmail.com

      
 


Teknologji » Mobile » S.Galaxy 2 tre her mė i shpejt se origjinali Galaxy S
2:14 PM
S.Galaxy 2 tre her mė i shpejt se origjinali Galaxy S
Samsung Galaxy 2 ėshtė njė prej produkteve mė tė jashtėzakonshme tė prodhuara deri mė sot nė tregun e celularėve tė menēur, pėr shkak se ėshtė i pari qė u fut nė treg me njė procesor dy bėrthamėsh dhe si i tillė duket se do tė jetė sėrish i pari nė krahasim me konkurrencėn pėr sa i pėrket shpejtėsisė sė procesorit.

Pasardhėsi i shumė pritur i Galaxy S qė arriti tė shes 10 milion njėsi, ėshtė bėrė pjesė e njė testimi pėrmes njė aplikacioni tė quajtur Quandrant, dhe pas kėsaj ai doli nė majė tė renditjes me njė rezultat prej 3053 pikėsh, duke shkatėrruar konkurrencėn, dhe atė gati dyfish mė shpejtė sesa konkurrenti i tij mė i afėrt, Google Nexus S qė gjithashtu ėshtė produkt i zhvilluar nga Samsung. Edhe pse nuk ėshtė ende e qartė sesa i lartė ka qenė roli i Android mund tė thuhet pa asnjė pikė dyshimi se performanca e lartė e kėtij produkti tė fuqishėm ėshtė arritur falė procesorit 1.2Ghz Exynos ARM Cortex A9 me dy bėrthama. Natyrisht nuk ėshtė mirė tė krahasohet me konkurrencėn qė kanė nga njė bėrthamė nė procesorėt e tyre, por sė paku kėshtu mund tė kemi njė pasqyrė tė qartė rreth asaj se ēka do tė mund tė presim nga celularėt e menēur nė tė ardhmen. Nė tė ardhmen pritet tė ketė edhe testime tjera nė nivel tė barabartė me dy bėrthama nga celularėt e konkurrencės, si LG Optimus 2X, HTC Sensation dhe Motorola Atrix. Por derisa kjo do tė ndodhė qėndroni me ne dhe prisni momentin e debutimit tė Galaxy S 2. Me qė ra fjala Galaxy S II ka gjithashtu edhe njė ekran 4.3 inē Super AMOLED PLUS qė ėshtė i shkėlqyer nė pamjet qė sjellė, dhe nė aspektin softuerik fuqizohet nga 2.3 Gingerbread. Prapa ka njė kamerė 8 megapikselėshe, mundėson lexim tė HD videove nė kualitet 1080p dhe duket se do tė jetė mbresėlėnės edhe nė argėtim, pėrkatėsisht muzikė dhe lojėra. Roaming Kosova ėshtė partner zyrtar i Samsung pėr Kosovė, dhe ka gjasa qė tė jetė njė ndėr tė parė qė do tė sjellė kėtė celularė tek konsumatorėt entuziastė. E pėr sa i pėrket debutimit nė tregjet botėrore, Samsung Galaxy II pritet tė jetė nė duart e konsumatorėve gjatė kėtij muaji.

Kategoria: Mobile | Shikuar: 174 herė | Shtuar nga: KosovaPc | Vota: 0.0/0
 Lajme  Argėtim  Kosova Pc  Boni Production  Sherbime
 Aktuale  Video Klipe  Impresum  Web Design  Web Messenger
 Horoskopi  Tv Live  Kontaktoni  Multimedia  Photoshop Online
 Moti  Filma Online  Regjistrohu  Pc Serives & Reklama  ...mė shum shėrbime
E themeluar nė vitin 2010, KosovaPc ėshtė burimi kryesor pėr lajme nė mediat sociale dhe digjitale, tė teknologjisė dhe web-kulturės.
Pėr Funksionim tė shpejtė ju Rekomandojm | Tė gjitha tė drejtat e rezervuara ©2010-2011 Shkencė dhe Teknologji KosovaPc.Tk Logo KosovaPc, Inc