Kjo Faqe ėshtė Offline qe njė kohė tė gjatė.
Faqja ėshtė ndėrtuar nga A. Qorri boni-619@hotmail.com

      
 


Teknologji » Ja se si » Si tė kyēeni automatikisht nė Windows 7?
0:00 AM
Si tė kyēeni automatikisht nė Windows 7?
Kyēja autmatike nė Windows 7 vetvetiu ėshtė e ndalur. Duke kėrkuar njė emėrtė pėrdoruesit dhe fjalėkalim kur tė qaseni nė kompjuterin tuaj ėshtė njė nga tiparet e shumta pėr siguri qė Microsoft i mundėson nė Windows, edhe pse mund tė ndalen.

 Nėse nė kompjuter nuk keni ndonjė pėrdorues tjetėr tė regjistruar, ose nėse ju jeni duke e pėrdorur kompjuterin tuaj gjėrat qė nuk pėrmbajnė tė dhėna tė rėndėsishme, ju mund tė mos keni dėshirė qė tė kyēeni sa herė qė fillon kompjuteri juaj. Kėshtu qė, nėse nukbrengoseni pėr kompjuterin tuaj qė mbetet nė shtėpi pėr disa ditė kur nuk ndodheni ju nė shtėpi pėr arsye tė ndryshme, ose nėse nuk keni ndonjė tė dhėnė tė cilėn duhet ta fshehni, ju mund ta bėni automatike qasjen nė Windows 7. Ky proces ėshtė mjaft i lehtė. Pėr tė mundėsuar kyējen automatike nė Windows 7, ju keni nevojė pėr disa ndryshime nė Windows. Shtypni sustėn Start, shkruani netplwiz nė hapėsirėn pėr kėrkim dhe prekni Enter nė tastierė. Mė pastaj do tė shihni njė kuti me llogaritė e pėrdoruesve. Nga kjo dritare me llogaritė e pėrdoruesve, pėrzgjedhni llogarinė tuaj tė pėrdoruesit nga lista e pėrdoruesve nė kompjuter. Largoni shenjėn nga kutia pranė Users must enter a username and password pėr ta pėrdorur kėtė opsion nė kompjuter. Klikoni OK sapo ta keni larguar shenjėn nga kutia. Shkruani fjalėkalimin pėr llogarinė tuaj tė pėrdoruesit kur paraqitet, qė ėshtė hapi pėrfundimtar pėr tė mundėsuar kyējen automatike nė Windows 7. Windows ju kėrkon qė ta rifilloni kompjuterin tuaj, para se tė funksionojė kjo qasje automatike. Kur tė kryhet rifillimi, Windows 7 do tė kyēet automatikisht. Ēdo herė qė ju e rifilloni, ose e ndezni pas ndaljes, Windows 7 do tė kyēet automatikisht.
Kategoria: Ja se si | Shikuar: 334 herė | Shtuar nga: KosovaPc | Vota: 0.0/0
 Lajme  Argėtim  Kosova Pc  Boni Production  Sherbime
 Aktuale  Video Klipe  Impresum  Web Design  Web Messenger
 Horoskopi  Tv Live  Kontaktoni  Multimedia  Photoshop Online
 Moti  Filma Online  Regjistrohu  Pc Serives & Reklama  ...mė shum shėrbime
E themeluar nė vitin 2010, KosovaPc ėshtė burimi kryesor pėr lajme nė mediat sociale dhe digjitale, tė teknologjisė dhe web-kulturės.
Pėr Funksionim tė shpejtė ju Rekomandojm | Tė gjitha tė drejtat e rezervuara ©2010-2011 Shkencė dhe Teknologji KosovaPc.Tk Logo KosovaPc, Inc