Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Tekste Këngësh » LYRICC.-SOT PO QAJ
LYRICC.-SOT PO QAJ
EdiDate: E Shtunë, 04.December.2010, 0:29 AM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Sot po qan , shumë i ranë
Vetëm për ty , jeta pas ..
Nuk mundet me u kthy !

Mixeri :
E humba dashurinë e vjetër ,
si ajo s'ka tjetër ,
Asnjë s'mundet atë ta zavëndsoj .
Një dashuri, një jetë ..
një lotë më ra i vërtetë ,
dhe rrjedhin sytë e tu
kur thash se shumë Të Du !
Një jetë kurrë nuk pres ,
por jo edhe një tjetër .
Do t'më kërkosh mua
Dashurinë e vjetër .

Të deshta vetëm ty ,
më shumë se jetën time .
Si u ndrru koha ,
të mbesë për ty veq kujtime .

Reff:
Një zemër e thyer sot po qan
dhe m'djeg malli shumë i ranë ,
Sot po qaj vetëm për ty
Jeta pas nuk mundet me u kthy !

Kusha:
Një ditë nga gjumi zgjohu
dhe sytë laj me lotë ,
mendon se tani mua
nuk më gjen në kët botë .
Në kët moment të hidhur
aspak ti mos qaj ,
merre fotografinë time
dhe në duar e mbaj .
Dashurinë time ,
me para dot se blen
sa do të mundohesh
në treg sun e gjen .
Një çast shumë i rënd
një çast shumë i vështirë ,
më detyron zemrën
të them lamtumirë !

Reff:
Një zemër e thyer sot po qan
dhe m'djeg malli shumë i ranë ,
Sot po qaj vetëm për ty
Jeta pas nuk mundet me u kthy !

Lyric Master :
Ky është fund i hidhur
ky quhet mbarim .
Kur ty mas shumti të deshta
më solle shum pikëllim .
E kisha veq një jetë ,
atë e ruja për ty
mirëpo fati kështu deshti ,
të jetoj me lotë në sy .
Dikur sa të deshta
tani nuk po besojë ,
se në jetën tënde më s'ekzitoj .
Isha thelluar n'mendime
me kujtimet tua , sikur mua
më vjen një zë , duke më thënë se Të Dua !

Reff: 2x
Një zemër e thyer sot po qan
dhe m'djeg malli shumë i ranë ,
Sot po qaj vetëm për ty
Jeta pas nuk mundet me u kthy !

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Tekste Këngësh » LYRICC.-SOT PO QAJ
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: