Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Tekste Këngësh » Nuk Ka Gjyq Qe M Gjykon Gold Ag
Nuk Ka Gjyq Qe M Gjykon Gold Ag
PiratiDate: E Shtunë, 04.December.2010, 0:51 AM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Ju qoj t'fala SHQIPRIS se ska qka m'ban mu TRIBUNALI
Se apet KOSOVEN teme e mbroj me gjak e nuk e fali
Se jom bir i kti veni luftoj kur m'thirr vatani
Gueril jom si Enveri si Shkelxeni e Luani
Rriti kulla me KANUN jom djal prej DUGAGJINI
Na e lan t'part ni amanet pej shkive nuk naj tremet syni
Ni pushk e maj n'dor se zemra don liri
Zoti m'fali si SHQIPTAR e kjo tok quhet SHQIPNI
Nale turrin o dushman se kom me veti ni DEQAN
Kthehen shkijet n'arkivola nisja kanges GLLOGJAN
Jom PRIZREN dhe GJAKOVË e kom PEJËN me RUGOV
MITROVICA osht e jona ta jap besen oj KOSOVË
E kom rrugen per MORIN armatim e kam TROPOJËN
Thuj armiqve " MIR SE VIN " se me BARUT ja mushi gojen
Ni allti e ni sharki hala n dor e ka SHQIPTARI
Cofni shkije n'Beograd se HARADINAJ o ktu pari

Reff:[2x]
Jooo nuk ka gjyq qe m gjykon
Me prit o vendi im
Se n'zemer po me vlon
NI KOSOVË ME DUGAGJIN

N'ket jet mat mire a ka se me ra per venin ton
Kom me veti t'ri e t'reja jena bashk ni bataljon
Vjen LLAPI me GOLLAK e DRENICA me REQAK
Qohet SHKUPI E LUGINA me GILAN e KARADAK
Pi TETOVE e n'BOLETIN e kem ni komb e ni qendrim
Knojn trimat naper male nuk jetohet n'okupim
I kom gjall more Armik me PASHTIRK e KAQANIK
ILIRIDA qohet n'kam jom SHQIPTAR dej n'SELANIK
Kto fjal qe i thom mos i harro pash mu o vlla
Dije djemt e DUGAGJINIT nuk e dojn jeten me shka
E boj SHIPNIN NATYRALE se kerkun se du kufinin
Nese vdes mos um kaj amanet po jav la gjinin
SHQIPONJA n'zemer jeton mrena naper gjak
KUQ E ZI SHIPTAR me emer si me dek se mdoket pak
Nese mes pa armantim dije plum e boj gurin
AMANET TA LO KOSOV RUMA GJUHËN E FLAMURIN

Reff:[5x]
Jooo Nuk ka gjyq qe m'gjykon
Me prit o Vendi im
Se n'zemer po me vlon
Ni Kosove e Dukagjin

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Tekste Këngësh » Nuk Ka Gjyq Qe M Gjykon Gold Ag
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: