Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Showbiz & V.I.P » Vesa Luma: Jam e dashuruar
Vesa Luma: Jam e dashuruar
GentiDate: E Shtunë, 04.December.2010, 1:06 PM | Message # 1
Rreshter
Group: Moderators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Vesa Luma, këngëtarja që korri sukses më këngën “Vetëm” tek “Kënga Magjike”, rrëfehet se është e dashuruar, por nuk ka zbuluar emrin e të dashurit të saj.
“Nuk më duket e drejtë të zbuloj gjithçka nga jeta private, por nuk do të jem shumë hermetike, vlen të theksoj se jam e dashuruar”, shprehet këngëtarja në një intervistë për “Kosova Sot”.

E pyetur rreth këngës me të cilën u rendit e gjashta tek “Kënga Magjike”, Vesa shprehet se ndjehet e kënaqur për trofeun e fituar, dhe, sipas saj, finalistët ishin shumë të fortë dhe kënga që fitoi çmimin e madh ishte e duhura.

Për Vesën, kënga e saj nuk ka nota erotike, edhe pse është perceptuar kështu nga shumë dëgjues.

“Notat në të, unë më shumë do t’i cilësoja si rënkime dhimbjesh për njeriun që nuk e kam afër dhe në vend të tij nuk mbetet asgjë pos të dashuroj vetminë, apo kujtimin për të. Dikush edhe mund ta cilësojë si të tillë, por nuk ka fare të bëjë me erotizmin, ata që vërtet e kanë kuptuar tekstin e dinë që e tëra me çfarë ka të bëjë është dhimbja”, ka pohuar Vesa.

Attachments: 1745335.jpg(31.6 Kb)


Message edited by Genti - E Shtunë, 04.December.2010, 1:19 PM
 
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Showbiz & V.I.P » Vesa Luma: Jam e dashuruar
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: