Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Kosova Pc Forum » Pyetje dhe Detyra » Tregtari dhe vezet...
Tregtari dhe vezet...
KosovaPcDate: E Martë, 30.November.2010, 5:34 PM | Message # 1
Rreshter
Group: Administrators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Paska qene njeher nje tregetar edhe paska pas disa ve,tregtari i shet gjysmen e vezeve dhe gjithashtu edhe nje gjysme ve,pas nje kohe vepron po ne ate menyre pra e shet gjysmen e vezeve te mbetura dhe nje gjysme ve,pas nje kohe serish vepron e shet gjysmen e vezeve dhe nje gjysme ve ne fund i kishin mbetu 2 ve. pyetja eshte sa ve kishte ne fillim...?.
 
GentiDate: E Hënë, 03.January.2011, 12:35 PM | Message # 2
Rreshter
Group: Moderators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Zgjidhje

I ka pas 23 vez.
23 vez i ndan gjysmen e vezeve mbesin 11.5 dhe nje gjysem veze mbeten 11 vez, perseri i ndajm gjysmen e vezeve mbesin 5.5 edhe nje gjysem veze mbeten 5 vez,
perseri e ndajm gjysmen e vezeve mbesin2.5 edhe nje gjysem veze mbeten 2 vez dhe kjo esht zgjidhja. cool

Message edited by Genti - E Hënë, 03.January.2011, 12:36 PM
 
Forumi Kosova Pc » Kosova Pc Forum » Pyetje dhe Detyra » Tregtari dhe vezet...
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: