Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » gjell me perime dhe mish
gjell me perime dhe mish
EdiDate: E Dielë, 05.December.2010, 0:38 AM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Per 4 persona duhen:4patate,8karota,dhe 4 qepe te thata,gjithashtu,piper i kuq jo djeges,piper i zi, piper i bardhe,gjethe dafine 3,dhe nje gote vere e kuqe,gjithashtu dhe 500gr mish derri (fileto).

Si fillim mishin e ndajme ne copa te vogla te njejta,e lyejme me pak miell,dhe e skuqim ne nje tenxhere ku kemi hedhur vajin e ullirit,e skuqim mishin sa krijoje kore me miellin,dhe e vendosim ne nje pjate,hedhim ne tenxhere,qepet e grira si per sallate,dhe i skuqim fare pak,shtojme patatet dhe karotat e grira ne forme te rumbullaket dhe pak te trasha,nderkohe hedhim piperin e kuq te zi dhe te bardhe gjethet e dafines,hedhim dhe mishin e skuqur,te gjithe bashke i perzijme,dhe i shuajme me veren e kuqe,e leme per 5-7min sa te avulloje alkoli i veres,dhe hedhim 1/1/2 uje,e leme sa te mare vale gjella e pergatitur,dhe e hedhim ne nje pyreks duke e pjekur ne furre per 20-28min,do kemi nje dreke te shkelqyer.

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » gjell me perime dhe mish
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: