Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » pene me proshute ne furr
pene me proshute ne furr
EdiDate: E Dielë, 05.December.2010, 0:39 AM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Grijme nje kokerr qepe me pak vaj ulliri. Pasi te zverdhet i shtojme proshuten e prere ne katrore.E perziejme disa here pastaj i shtojme domatet e prera ne copa te vogla. Pasi e shikojme qe qepa ka ziere ne fund i hedhi 4luge pana,kripe e piper. E leme salcen sa te hollohet dhe e fikim. Nderkohe ziejme makaronat pene aldente. Pasi i kemi gati te dyja i perziejme sebashku dhe e shtrojme ne nje tepsi lart i hedhim dhjath te grire. E pjekim ne furre deri sa te krijoje pak kore lart. E servirim te ngrohte.
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » pene me proshute ne furr
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: