Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pica boreze
Pica boreze
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 11:44 AM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Per pregaditjen e brumit duhen 500g miell 1kokerr veze maja e uje.Ndersa per masen duhet qepet e grira i vendosim ne tigan te skuqen presim dhe ullinjte dhe i shtojme te qepa pasi te jete skuqur me pas shtojme sardelet domatet e prera e djathin kackavall dhe i trazojme te gjitha se bashku brumin e pregatitur e lejme te vije per 1\2 e ores e ndajme ne 2 pjese me te cilat bejme 2 peta ne mes te petave hedhim masen pregatitur dhe bashkojme cepat ne menyre qe te mos dali gjella e fusim ne furre ne temp.200g derisa te skuqet
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pica boreze
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: