Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Spageta me mish pule
Spageta me mish pule
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 11:53 AM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Ne nje ene qesim uje per te vluar ne ate uje qesim krip dhe vaj ne nje tigan qesim vaj ulliri dhee nje kokerr qep pastaj mishin e pules (gjoksin) e prejm ne cpa dhe e qesim ne tigan meqepen e ferguar ne uin e veluar qesim shpagetat ne tigan pas ferigimit te pules dhe qepes qesim pier te zi dhe kreip dhe salc domatesh ose (pure domatesh) marrim nje limon dhe lekuren e limonite qesim ne tigan pastaj e perziejm mire e mire e lem per pak kohe te zihet ne ujin e vluar qe kemi qitur spagetit i marrim ia derdhim ujon e pastaj i kthejm ne en e pastaj tiganin me mishin e pules e qesim perbi spagetati perziejm mire e mire e pastaj jan te gashtme ti hajm (ju beft mire):)
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Spageta me mish pule
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: