Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pingjire
Pingjire
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 11:53 AM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Ne nje ene te thelle hedhim vezet i ndajm te verdhinn nga te bardhin dhe i rrahim, me pas i shtojme dhe te verdhat e vezeve i perziejm mire dhe hedhim sheqerin, me pas shtojm vajin i perziejm dhe shtojme mielin me pas hedhim soden dhe kakaon dhe ne fund hedhim dhe kosin me pas e pjekim ne temperatur prej 230 ne 45minuta.
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pingjire
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: