Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Makarona me zarzavate e fruta deti
Makarona me zarzavate e fruta deti
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 11:55 AM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Vihen makaronat per te zjere (uji te jete duke valuar kur te hidhen makaronat dhe te kete nje luge gjelle kripe) Pasi lahen zarzavatet te gjitha prihen per se gjati ne rripa te holle dhe kaurdisen deri sa te zbuten pak hidhen frutat e detit mbi to dhe kaurdisen se badhku ,hidhet kripa ,piperi. Kur makaronat jane gati kullohen dhe hidhen ne tiganin ku jane kaurdisur zarzavatet dhe perzihen se bashku.hidhen ne nje pjatance e sherbehen.
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Makarona me zarzavate e fruta deti
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: