Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Kurelakia Vici
Kurelakia Vici
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 11:57 AM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
mar nje kg mish vici ( fileta me 3 cm gjeresi ) . ilaj dhe i vends diku te kullojne. e te njejten kohe kam skuqur gjalpe ne hnje tigan te madh me erezat e preferences suaj.

e mar mishin e skuq lehte ne te dyja anet dhe e vendos me rahe ne nje tave xhami nese e kemi nese jo atehere perdorim tepsi te zakonshme. presim ne pyperka nga nje pyperke te ngjyrave te ndryshme , domate (2) kerpudha 500 g hudhra 5-6 thelba i perziejme te gjitha perimet dhe i vendosim nepermjet filetave. hedim kripe , 1 gote vere te kuqe vaj ulliri nje gote dhe e fusim ne furre per 45 min . serviret dhe e nxehte dhe e ftohte . e shoqerojme me sallate patatesh

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Kurelakia Vici
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: