Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Salmon me salce
Salmon me salce
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 11:57 AM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Përbërësit
•nje fete salmon e gjitha ose gjysma varet sa vete jeni
•krip (sipas nevojes)
•piper i zi
•nje kuti me copa domatesh
•nje dore borzilok i fresket
•2 hudhra te grira
•4-5 luge vaj ulliri
merrni feten e salmonit dhe e vendosni ne tepsi i hidhni krip piper te zi nga te dyja anet e sperkasni me pak vaj ulliri dhe e vini te piqet ne furr ne temp 375grade per 15 20 min

ne mes te sobes ne te njejten kohe pregatisni salcen ne nje tigan hidhni vajin e ullirit domatet te shtypura pak me dore hudhrat dhe lerini me nje kapak mbi te derisa te skuqet mire dhe salces ti dali vaji mbi te atehere eshte gati largoheni nga nxehtesia dhe i hidhni borzilokun e prere holle pastaj hiqni salmonin nga tepsia me shpatull duke pase kujdes mos ta coptoni e vini ne pjatance dhe i hidhni salcen e ngrohte siper

Shënime
kjo shkon shume mire me vere te kuqe brusko zakonisht e perdor kete recete kur kam njerez te ftuar ose te dielave per familjen time eshte shume e shishme dhe shume kollaj per tu gatuar do ta keshilloja per ato nena qe punojne dhe skan kohe te shpenzojne shume kohe ne guzhine shkon shume si recete ta serviresh me makarona ose me oriz

Message edited by Oni - E Dielë, 05.December.2010, 1:46 PM
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Salmon me salce
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: