Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Kek me molle
Kek me molle
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 1:10 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
3 veze,1 filxhan( i kafes turke) kos,1 filxhan kokos,1 filxhan griz,gjysme filxhani vaj,2 luge te gjelles miell,1 luge e gjelles kakao,5-6 molla te qeruara dhe te bera ne rende,1 pecive1 vanille sheqer.
perzihen te gjithe perbersit dhe piqen ne temp..200 grade.ne tepse 28 cm
nderkohe pergatisim fillin...
1/3 e margarines,5 luge te gjelles sheqer,7 luge te gjelles qumesht,2 luge kakao zihen dikun 3 deri 5 minuta mvaret.
keku lihet te voket e filli i nxeht hidhet mbi te lihet te qendroje deri sa te ftohet mire i hedhim kokos permbi ben edhe pa kokos dhe e presim e gatshem per ngrenje pijeni edhe nji kafe qe ua do shpirti ju befte mire besoj te ju pelqeje.............
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Kek me molle
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: