Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Tort me gurabija
Tort me gurabija
OniDate: E Dielë, 05.December.2010, 1:48 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 100
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
•250g margarin
•1 tabell sheqer
•1 pako kako
•1 pako biskota pettit beutre
•gjysm pako me qumsht
Udhëzime per pregaditje
se pari e ndezim zjarrin,pastaj hedhimm 250g margarin,pasi te shkrihet margarini hedhim nje tabell sheqer,pas sheqerit hedhim edhe kakaon.E perziejm masen.Masa behet ne form qokollate te shkrir,pastaj gurabijet e thyejm ne masa me te vogla .Mbi gurabije hedhim masen ne form qokollate te shkrir,mandeje perziejm masen.Mases i hedhim qumsht por mos te lloqavet masa.Pastaj taves i hedhim kokos per te mos ngjitet torta,torten e hedhim ne tav dhe futim ne frigorifer per te ftohur.Kur te ftohet mund ta hani te shlirshem .Ju Befte Mir
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Tort me gurabija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: