Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte e ftohte me luleshtrydhe
Torte e ftohte me luleshtrydhe
GentiDate: E Shtunë, 11.December.2010, 3:59 PM | Message # 1
Rreshter
Group: Moderators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline

Kjo torte shume e shijshme, eshte embelsira ideale per raste festash duke qene se dite te nxehta na presin. Por gjithashtu mund ta shijoni edhe ne nje dite te diele duke sjell ngjyra dhe shije ne familjen tuaj.

Perberesit per 8 persona

230gr gjalp (ose margarine)

200gr sheqer pluhur
2 luge rum ose konjak sipas deshires
500gr luleshtrydhe
100gr arra (ose bajame) te grira
3 te bardha vezesh
100gr biskota te grira ne mikser
Per zbukurim

200gr pana per embelsira
100gr luleshtrydhe te plota

Rrahim gjalpin (ose margarinen) me sheqerin pluhur derisa perberja te marri ngjyre te bardhe dhe me pas shtojme rumin (ose konjakun), luleshtrydhet e prera ne feta, arrat (ose bajamet) e grira dhe se fundi shtojme te bardhat e vezeve te cilat i kemi rrahur fort (marenge).

Attachments: 8821154.jpg(59.1 Kb)
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte e ftohte me luleshtrydhe
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: