Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Simite me susam
Simite me susam
GentiDate: E Shtunë, 11.December.2010, 4:08 PM | Message # 1
Rreshter
Group: Moderators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline

Per 6 simite te vogla
600gr miell 00

100ml qumesht
200ml uje
20gr gjalp
20gr maja birre
1 luge te vogel kripe
1 maje luge sheqer
fara susami per zbukurim
1 te bardhe veze
Ne nje tas te thelle vendosim miellin, shtojme ujin e ngrohte dhe qumeshtin e ngrohte ne te cilin kemi shkrire majen e birres.

Me duar punojme brumin disa here derisa te perftojme nje perberje homogjene. Shtojme kripen, sheqerin dhe gjalpin. I punojme perseri per rreth 2 minuta.

Attachments: 2365213.jpg(109.6 Kb)
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Simite me susam
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: