Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pice
Pice
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 9:55 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Perberesit:
1 filxhan e gjysme miell
3/4 kripe
1 luge caji me maja
1/2 filxhan me uje dhe 1 luge gjelle vaj

Pergatitja:
Nxehet stofen ne 450 grade. Ne nje tas te madh perziejme miellin,kripen,dhe majane.Pastaj hedhim ujin dhe vajin ne tas. Pasi e keni bere brumin lereni per 10 ose 20 minuta. Lyejme me vaj tepsine tuaj.Zbulojeni brumin dhe hapeni me pecin tuaj.Vere ne tepsi dhe pastaj ne furre.Lereni ne furre per 8-10 minuta.Pasi te ken kaluar 8-10 minuta,nxirreni nga stofa.Lyejeni brumin me pak vaj,shtoni salce,djathe edhe ndonje gje tjeter qe ju preferoni.Futeni prape ne furre dhe lereni te piqet per 10-12 minute derisa djathi te shkrije. Ju befte mire.

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pice
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: