Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte me arre kokosi te grire
Torte me arre kokosi te grire
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 9:56 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Perberesit:
3 veze
500 gr miell
1 gote vaj
200 gr sheqer
1 lekure limoni,te grire
1 pako maja pluhur per embelsira

nutela (cokokrem)
krem pana
arre kokosi e grire

Pergatitja:
Me vezet,miellin,vajin,sheqerin,lekuren e limonit te grire imet,dhe majane per embelsira,bejme brumin,i cili behet pak i trashe.Brumin e hedhim ne nje tave dhe e pjekim ne temp.160°c
Pasi te piqet e leme te ftohet,dhe pasi eshte ftohur,i veme persiper nje shtrese cokokrem nutela,pastaj,siper cokokremit veme krem pana dhe ne fund hedhim arre kokosi te grire,duke e shperndare mire ne te gjithe siperfaqen e tortes.

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte me arre kokosi te grire
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: