Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pite Me Molle
Pite Me Molle
TinaDate: E Dielë, 22.May.2011, 4:37 PM | Message # 1
Private
Group: Checked
Messages: 2
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Përbërësit

5 veze
10 luge te supes sheqer
1 gote qumeshte
1 gote vaj
1 qese sheqer vanileje
3 gota e gjysem miell

5 vezet te tunden mire me 10 luge te supes sheqer,pastaj shtohet 1 gote qumesht dhe nje gote vaj.shtohet 1 qese sheqer vanileje dhe 3 gota e gjyem miell. Lyhet tepsia me margarine,e zbrazim gjysmen e mases dhe pastaj hedhim disa molle te grira. Pastaj nxirret siper pjesa tjeter e mases dhe futet te piqet ngadale rreth 45 minuta.

 
dinnaDate: E Dielë, 22.May.2011, 5:26 PM | Message # 2
Private
Group: Checked
Messages: 1
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Like IT !!
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Pite Me Molle
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: