Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Gullash me mish vici
Gullash me mish vici
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 9:57 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
500gr mish vici
4 speca
3 qepe
1 doze domate e grire
2 luge gjelle salce e kuqe
kripe,piper i zi,rigon sipas deshires
400 gr kerpudha
3 karota

Pergatitja:
Presim mishin ne kutija te vogla.Presim qepet ,specat,karotat dhe kerpudhat ne copa te vogla.Marim tenxheren dhe vendosim pak gjalpe qe mos na ngjiten perimet.Skuqim mishin qepet e grira,pastaj shtojme specat,karotat dhe kerpudhat i leme te skuqen
pak.Hedhim dozen e domates ose 3-4domate te grira ne rende,salcen dhe erezat piper,rigin,kripe.i leme deri sa mishi te na duket i zjere.Bejme pure patatesh dhe e shoqerojme.
Ju befte mire!

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Gullash me mish vici
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: