Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte amerikane
Torte amerikane
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 9:57 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Perberesit:
Plazma te bluara (ose bistota te bluara) , 1 puding vanilie ,1l qumesht,cokolate te bardhe (milka),1 shllag te gatshem,2 banane,fruta te ndryshem dhe dekor ose kokos.

Pergatitja:
Ne fillim pergatisim pudingen.biskotat e bluara (plazmat)i vendosim ne nje ene te madhe e te thelle.ndersa pudinga eshte e ftohur pak e vedosim po ne ate ene.e nje gote te vogel marrim gjysmen e banaes dhe e shtypim me luge deri sa te fitojme nje mase te trashe.bananen e vendosim ne ene.perziejme mire me luge.e leme 10 minuta te ftohet.mases se pergatitur i japim nje forme katrore me duar.ne nje ene tjeter vendosim cokolaten e bardhe dhe e shkrijme mbi zjarr.pas shkrirjes se cokolates e lyejme torten te teren.mbi e zbukurojme me fruta,dekor dhe kokos.ju befte mire!

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte amerikane
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: