Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Biskota caji
Biskota caji
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 9:59 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Permban:4 gota uji miell,1 filxhan caji sheqer,1 filxhan caji gjalpe,2 kokrra veze,gjysem luge kafeje sode,1 filxhan kafeje kos ose uje,2 luge gjelle arra te grira.

Pergatitja:Ne nje tas rrihen vezet me sheqer e gjalpe,pasi krijohet mase e njellojte,shtohet pak kos ose uje dhe hidhet miell i situr dhe i perzier me pak sode.Zihet brumi dhe hapet ne pete me trashesi 4-5 mm,pritet ne forma te ndryshme,ose ne mungese te formes pritet me gote.Biskotat vendosen ne nje tave te lyer me yndyre ne largesi nga njera-tjetra,lyhen me te verdhat e vezeve dhe dhe siper hidhen arra te grira holle. Piqini per 8-10 min dhe ato do te jene gati per t’u servirur.

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Biskota caji
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: