Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Rolat me kokos
Rolat me kokos
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 10:00 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Duhen:
4 filxhana uje
35 luge keksa te bluar
3 lug kakao
125 gr margarin
100 gr kokos
20 lug sheqer

Pergatitja:
Ne nje tengjere hedhim 3 filgjana uje dhe 15 luge sheqer,i vem ne zjarr.Me pas shtojm 3 luge kakao dhe keksat e bluar.Ne ene tjeter hedhim 1 filgjan uje,5 luge sheqer,margarinen dhe ne fund kokosin.Masen e kaft e shtrijm me dor ne foli,pastaj mbi te shtrijm te bardhen dhe e mbeshtjellim ne form rolate, e vem te ftohet.

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Rolat me kokos
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: