Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte me keksa
Torte me keksa
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 10:00 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Per kete embelsir nevoiten:
1kg keksa
2 pudinga vanilja
1 ose 2 qokollata per gatim
1 shllag
1 pako kokos
1l qumsht
Pergatitje:e marrim qumshtin e vlojm pak,pudinkat i ziej sidhe i qesim edhe qokollatat,pastaj keksat i ulim pak ne qumsht pastaj i vendosim me rend ne tepsi pastaj,nje rend keksa e lyejm me pudin,keshu bejm me te gjith keksat,e tundim shllagin dhe e lyejm tere torten pastaj i hedhim kokos .pastaj e leme te ftohetzakonisht servohet me pije te ndrymshme.ju befte mir
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Torte me keksa
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: