Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Krem kakao
Krem kakao
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 10:01 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Per 4-5 persona duhen.. qumesht 4-5 filxhane caji. veze 2 kokrra .uji-1 filxhan caji.sheqer 2 filxhan kafeje. niseshte 3 luge kafeje. kakao 1 luge gjelle. kakaoja perzihet mire e mire me sheqerin derisa te mos kete me kokrriza,ihidhet pakuje i nxehte dhe perzihet perseri.pastaj shtohen vezet,rrihen mire,i hidhet niseshte dhe ne fund,duke e perzier vazhdimisht,i hidhet qumesht i nxehte.masa vihet ne zjarr dhe duke e perzier,lihet derisa te trashet.kremi i pergatitur hidhet neper filxhane dhe lihet te ftohet.
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Receta Gatimi » Krem kakao
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: