Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Romanca » Thenie Dashurie
Thenie Dashurie
KosovaPcDate: E Martë, 30.November.2010, 6:34 PM | Message # 1
Rreshter
Group: Administrators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Dashuria... eshte jete, shijoje
Dashuria... eshte enderr, endrroje
Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
Dashuria... eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria... eshte detyre, plotesoje
Dashuria... eshte pasuri, ruaje
Dashuria... eshte loje, luaje
Dashuria... eshte mister, zbuloje
Dashuria... eshte fat, perfitoje
Dashuria... eshte avanture, kujdes
Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria... eshte dashuri, lufto per te

Dashuria eshte si nje semundje.............te con deri ne grade te fundit,pastaj pak nga pak te ndryshon...dhe ne fund te leshon atehere kur se pret...........

Dashuria eshte helmi me i kec qe ekziston, por njekohesisht edhe ilaci me i mire.

Ai që shpejt dashurohet, shpejt dëshprohet

Në dashuri është e lejuar çdo gjë: himni, tradhtia, mashtrimi.
Rruga më e gjatë për në varr është rrruga e dashurisë
Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikë.
Edhe në kasollen më të vogël ka vend për dy të dashuruar
Dashuria është tërë jeta e gruas, kurse një episod në jetën e mashkullit
Ç'është dashuria? Rast i volitshëm për dhembje të gjatë
Dashuria është lumturi kur e ke pranë
Dashuria është sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afër.
Dashuria është semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria është vuajtje kur je i sinqertë."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria është verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria është shurdhim kur te largon nga njerzit e tjerë.
Dashuria është memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria është e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria është roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria është liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mirë.
Dashuria qëndron ne zemër prandaj sduhet te zgjedhi vetëm me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... janë velat e dashurisë pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetës komplekse

Dashuria eshte sikur te mbash peshen e nje universi te tere ne te rrahuren e nje zemre, dicka qe te le pa fryme...!

-Në dashuri si dhe në luftë, e drejta gjithmonë është në anën e të fortit, andaj femra që dashurojmë gjith-monë do të ketë të drejtë.
-Sqarimi i dashurisë është shkatërrimi i dashurisë.
-Dashuria është si fati: nuk do që të vrapohet pas saj.
-Më mirë të mos kesh fare, se sa ta humbësh dashurinë.
-Nuk është i dashuruar ai që nuk dashuron gjithmonë.
-Kush do drurin i do edhe degët e tij.
-Në dashuri, edhe shumë është pak.
-Biseda më interesante e dashnorëve është kur heshtin.
-Dashuria është sëmundje e rëndë e shpirtit.
-Në dashuri nuk ka shaka. Shumica fillojnë të shtiren se janë të dashuruar, që pastaj të jenë vërtetë të dëmtuar.
-Të mos jesh asgjë dhe të mos duash asgjë, është njësoj.
-Të gjithë ne jemi rezultat i dashurisë dhe i dalldisë.
-Gjuha e dashurisë ështënë sy.
-Dashuria është dobësia më fisnike e mendjes.
-Tragjedia e secilës dashuri është zemërgjerësia.
-Për dashuri, jo për urrejtje unë jam lindur.
-Lufta më e madhe e jetës sonë është dashuria.
-S'ka dashuri zjarrin e të cilës nuk e shuan martesa.

Eshte e mjaft e lehte
te gjesh nje te dashur e te ruash nje mik.
Cfare eshte e veshtire,
eshte te gjesh nje mik e te ruash nje te dashur.

Vazhdoni theniet tuaja......

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Romanca » Thenie Dashurie
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: