Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Barsaleta Shqip » Papagalli i dashuruar
Papagalli i dashuruar
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 10:31 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Nje burre kishte blere nje papagall mashkull dhe te dielen burri do te dilte xhiro me makine dhe mori me vete edhe papagallin. Rruges,duke ndenjur ne trafik papagalli sheh matane rruges nje dyqan papagallash dhe i thote te zotit qe hajde te shohim njeher mos me gjen ndonje shok a ndonje shoqe te re. Hyjne brenda ne dyqan dhe shohin nje papagalle femer. Pyet ky burri sesa e ka cmimin ajo papagallja po ta blesh.Shitesi thote 6000.000 leke. Te zotit i duken shume dhe i thote qe po ta marresh me qera vetem per 1 dite sa kushton shitesi i thote 3000.000 leke. Burri i paguan leket dhe e merr papagallen ne shtepi. Kur arriten ne shtepi i zoti i liroi te dy papagallet nga kafazi dhe i mbylli ne nje dhome te mbyllur por plot drite. Pas pak castesh papagalli fillon te ngacmoje papagallen.Pas disa minutash ai e merr papagallen e perplas mbas murit dhe asaj i bien te gjitha puplat kur e sheh papagalli fillon e qesh papagallja e turperuar i thote;o kafsh shih si me bere, papagalli duke qeshur i thote;pse ca kujtove ti se i dham 3000.000 leke kote ne mos te shoh njehere lakuriq.
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Barsaleta Shqip » Papagalli i dashuruar
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: