Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Barsaleta Shqip » Dhelpra, ujku dhe gomari në komunë
Dhelpra, ujku dhe gomari në komunë
EdiDate: E Premte, 03.December.2010, 10:37 PM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
[color=red]
-Dhelpra, gomari dhe ujku vendosën të hapnin një kompani. Dhelpra tha: Unë jam dinake, unë do të shkoj në komunë dhe ta marr lejen shpejt dhe pa probleme. -Dhelpra shkoi dhe u kthye pas gjysmë ore e dëshpëruar. E kishin refuzuar.
-Atëherë ujku thotë:
-Unë jam i rrezikshëm dhe njerëzit kanë frikë nga unë, tani unë do të shkoj dhe shpejt do ta marrë lejen.
-Kur, ja, pas gjysëm ore edhe ujku e kishte lëshuar bishtin, as ai nuk pati sukses.
-Në fund gomari tha: -Do të provoj ta marr lejen unë.
-Pas dy ore u kthye i lumtur dhe tha:
-E kemi lejen, e kemi lejen!
-Dhelpra dhe ujku, u habitën dhe e pyetën, si është e mundur.
-Gomari u tha:
-Posa e hapa derën e zyres së komunës, çka me pa, gjithë shokët e klasës time aty nënpunësa...[color=red]
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Barsaleta Shqip » Dhelpra, ujku dhe gomari në komunë
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: