Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Barsaleta Shqip » Polici dhe farat e molles
Polici dhe farat e molles
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 10:18 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Nje udhetar ne nje autobuz po hante molle dhe farat e molles i fuste ne nje kuti te vockel.Po ne kete autobuz po udhetonte dhe nje polic dhe behet kurioz me udhetarin e farave prandaj shkon dhe i afrohet dhe e pyet;-Mos jeni gje agronom?Jo ia kthen udhetari i farave te molles,po pse me pyetet? Po ju pashe qe po hanit molle dhe farat i mbanit dhe mendova qe je agronom dhe i mbillni pastaj. Nuk jam agronom por keto fara i shes se keto te bejne shume te mençur. Ou ja kthen polici,po sa e shet nje fare?Dhjete mije leke ja kthen faraxhiu.Polici nxjerr njezet mije leke blen 2 fara dhe shkon dhe ulet tek vendi i tij. Fut nje fare ne goje dhe fillon duke e pertypur. Duke pertypur dhe duke menduar,po une jam nje budalla qe se kam shokun. Por me njezet mije leke blija njezet kile molle dhe i haja me gruan e me kalamajte dhe fara nxirrja me shumice. Ngrihet nga vendi dhe shkon tek burri i farave dhe i thote na njeren fare dhe me kthe dhjete mije lekeshin. Pse e pyet faraxhiu? Dhe polici ja shpjegon te gjitha ato qe kish menduar qepare. E shikon ja kthen faraxhiu,ti nje hengre dhe shiko se sa i zgjuar u bere,po sikur te hash dhe faren tjeter do te te vijne akoma dhe me shume mend.
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Barsaleta Shqip » Polici dhe farat e molles
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: