Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » si te vjedhim rrjet
si te vjedhim rrjet
KujtiDate: E Hënë, 06.December.2010, 9:29 PM | Message # 1
Toger
Group: Moderators
Messages: 68
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Si te vjedhim Rrjet
Sdita ku me postu tjeter kun kit tem pasi qe nuk ish Forumi/Tutoriale . >> Next

Si te vjedhim Rrjet ...

Pershendetje ,

Ja nje toturial nga un se si te vjedhim rrjet ne Lan
kjo vlen vetem se nese nuk e heton ISP'ja ( PROVRAJDERI )
po nese e heton a'ther ta ndalon

se pari download
Angry Ip Scan

Link:
Download

pastaj nese e kini IP
10.10.1.17
ju e lshoni me bo scan prej
10.10.1.1 deri 10.10.1.99
dmth kejt IP mi scanu pastaj kur ti scanon ata qka jon ne momentin duke punuar mundeni te ja merrni Mac Addressen
vetem klikoni me te djathten dhe SHow Mac Address
psh Mac Address osht 00-0E-A6-9A-26-AB

dhe kete duheni te shkoni ta qitni qitu

Se pari shkoni ne Propertis te My Network Places
pastaj perseri Propertis ne Local Area Connection

Pastaj Klikojm Configure
Pastaj Advanced
pastasj zgjedhim Network Address
Klikojm te Value dhe e bejm Paste Mac Addressen edhe OK

pastaj duheni ta ndrroni edhe IP dmth se si e ka Viktima dhe mund ta perdorni rrjetin e tii pa problem

deri sa te heton ISP

 
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » si te vjedhim rrjet
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: