Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » krijoni Rar file me password
krijoni Rar file me password
KujtiDate: E Hënë, 06.December.2010, 9:30 PM | Message # 1
Toger
Group: Moderators
Messages: 68
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Me krijimin e grades se re ne argetohu-ks.page.tl Uploader, besoj se shume prej anetareve nuk e dijn se si krijohet nje rar file me password.
Kete do ta mesoni shume shpejt ne baze te nje tutoriali qe e kam kriju une per te gjithe juve qe nuk dini si behet rar file me password!

1. Fillimisht, duhet ta keni te instaluar programin WinRar (SHKARKO PREJ KETU (http://www.rarlab.com/rar/wrar371.exe)), me pas e selektoni nje apo me shume file qe deshironi ti futni ne winrar, dhe veproni me tastin e djathte te mausit tuaj dhe do te ju shfaqet dritarja sikurse ne foton ne vijim

http://aycu17.webshots.com/image/39736/2001838929767382772_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2001838929767382772)

Pas klikimit ne Add to Archive... ju shfaqet dritarja qe gjendet me poshte

http://aycu04.webshots.com/image/41763/2002651222607563338_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002651222607563338)

Sqarim per foton e dyte: pasi te klikoni ne Add to Archive, ju shfaqet pamja e mesiperme dhe ju klikoni fillimisht mbi Advanced, me pas ne Set Password dhe me pas e shenoni passwordin www.kosovapc.tk ose www.kosovapc.tk ne dy rubrikat e zbrazeta, klikoni OK dhe tani fajlli juaj eshte me passwordin e forumit me te mire ne trojet shqiptare

Message edited by Kujti - E Hënë, 06.December.2010, 9:31 PM
 
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » krijoni Rar file me password
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: