Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » Si Të Ja Ndërrojm Windowsit Të dhënat Intel IBM apo Siq e Ke
Si Të Ja Ndërrojm Windowsit Të dhënat Intel IBM apo Siq e Ke
KujtiDate: E Martë, 07.December.2010, 8:13 PM | Message # 1
Toger
Group: Moderators
Messages: 68
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Si Të Ja Ndërrojm Windowsit Të dhënat Intel IBM apo Siq e Keni JU !! Ne My Computer Properties

Në Qoftse Jeni të Interesuar Ta BëNi PC E Juaj Pentium 5
Ja Mundeni Të Veproni Kështu Fore

Shembull :intel pentium ® 4 3.000 Ghz Kët Mundeni me Ja Ndërru
Si te Keni Qef Me Pa A është E Vertetë Ja Veponi KëShtu:

ShkonNi Start>Run e Shenoni Në run "Regedit">pastaj
shkonNi Në Qelësin
HKEY_LOCAL_MACHINE>HARDWARE>DESCRIPTION>SYSTEM>Cen tralProcessor>O> Pastaj Shkon TeK ProcessorNameString Edhe Këtu Mundeni Me Ja Ndryshuar !!
Tutu i Thjesht :!:

 
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » Si Të Ja Ndërrojm Windowsit Të dhënat Intel IBM apo Siq e Ke
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: