Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » Ndryshoni tekstin Welcome kur ndizet kompjuteri
Ndryshoni tekstin Welcome kur ndizet kompjuteri
KujtiDate: E Martë, 07.December.2010, 8:16 PM | Message # 1
Toger
Group: Moderators
Messages: 68
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Mjetet:
Resouce Hacker

Hapi Resouse Hacker dhe shkojme ne FILE>OPEN dhe kerkojme fajllin me emrin logonui.exe i cili gjendet ne C:WINDOWSsystem32.Pastaj klikojme STRING TABLE(qe gjendet ne anen e majte te dritares),me pas klikojme 1,dhe me pastaj edhe 1033.Pasi ta hapim,gjejme "welcome" fshijeni dhe shkruni dicka tjeter sipas deshires.
Me pas shkojme Compile Script dhe FILE>SAVE AS dhe e ruajme direkt ne C:WINDOWSsystem32 dhe e zhvendosim fajllin e vjeter.Qe te verejme rrezultatet ristartojme PC.

 
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Informatika » Ndryshoni tekstin Welcome kur ndizet kompjuteri
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: