Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Mjeksia & Shendeti » mjeksi
mjeksi
EdiDate: E Hënë, 06.December.2010, 0:03 AM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Hipokrati nje here tha: "Le te jete ushqimi yt, mjekesi dhe mjekesia jote le te jete ushqim," dhe tani mjeket besojne se mjekimi i grekeve te lashte ka pasur te bej me dicka. Ne kemi nevoje per ushqim per natyrisht. Pa te, qelizat tona do te thaheshin nga uria. Por cka eshte bere e qarte eshte se ushqimi eshte me teper se sa thjesht karburant. Çfare hani mund te percaktoje se si venat e gjakut tuaj jane, se sa ju mund ti rezistoni kancerit te shkaktuar nga toxinat dhe nese ju nuk do te futeni ne nje rruge drejt nje semundjve zemres.
Attachments: 5103771.jpg(44.5 Kb)
 
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Mjeksia & Shendeti » mjeksi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: