Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Mjeksia & Shendeti » Çokollata, efektet për shendetin e fëmijëve dhe te rriturve
Çokollata, efektet për shendetin e fëmijëve dhe te rriturve
EdiDate: E Hënë, 06.December.2010, 0:08 AM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Sot çokollata llogaritet si ushqim luksoz me te cilin duhet te keni kujdes pasi shkakton migrene dhe shendoshje. Për disa mjeke, kjo mbetet e diskutueshme, por sipas disa hulumtimeve të reja shkencore është vërtetuar se çokollata ose kakaoja, nëse konsumohen ne sasi te kufizuara, janë te dobishme për organizmin dhe ndihmojne ne mosshfaqjen e semundjeve te zemrës, kancerit dhe disa semundjeve
 
Forumi Kosova Pc » Shkenca dhe Teknologjia » Mjeksia & Shendeti » Çokollata, efektet për shendetin e fëmijëve dhe te rriturve
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: