Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Sporti » Lazio i bën ballë Interit
Lazio i bën ballë Interit
GentiDate: E Shtunë, 04.December.2010, 10:39 AM | Message # 1
Rreshter
Group: Moderators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Lazio ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-1 ndaj Interit në derbin e javës së 15-të në Kampionatin italian, Serie A.
Kjo fitore e Lazios ishte pritur marrë parasysh mungesat me të cilat Interi paraqitej në këtë takim. Sidoqoftë, Nerazzurët nuk u zbrapsën edhe pse Albicelestët ishin më të mirët në këtë takim dhe merituan fitoren.

Giuseppe Biava ia jep Lazios epërsinë e parë (27’), pas një goditje nga këndi, me ç’rast shfrytëzoi një tollovi të krijuar në zonë pas pozicionimit katastrofal të portierit Castellazi.

Në pjesën e dytë Lazio e konfirmoi fitoren me anë të Maruo Zarates, i cili shfrytëzoi një pasim maestral nga Hernanes (52’). Interi u mundua të kthehej në këtë takim, me anë të golit të shënuar nga Goran Pandev (74’) për 2-1, i cili pos që e bëri ndeshjen më dramatike, nuk ndikoi në epilogun përfundimtar, të cilin e vendosi Hernanes (89’) për 3-1.

Lazio me këtë fitore e sheh veten në pozitën e dytë me 30 pikë, po aq sa ka edhe lideri Milan, ndërsa për Interin telashet janë duke u shtuar, pasi që me 23 pikë në pozitën e pestë, Nerazzurët janë në një moment ta palakmueshëm.

Attachments: 6254468.jpg(49.5 Kb)


Message edited by Genti - E Shtunë, 04.December.2010, 1:18 PM
 
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Sporti » Lazio i bën ballë Interit
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: