Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Sporti » CHELSEA NUK NDALET
CHELSEA NUK NDALET
EdiDate: E Dielë, 05.December.2010, 0:36 AM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Skuadra e Chelseat ka shënuar fitore prej 2-1 kundër skuadrës sllovake Zilina, për të shënuar fitoren e pestë në pesë ndeshje në Grupin F.

Blutë u gjetën në disavantazh në minutën e 19-të, kur Issiaka Bello kaloi mysafirët në epërsi dhe me rezultat 0-1 përfundoi pjesa e parë.

Në gjysmën e dytë, vendasit rikthyen rezultatin në favor të tyre dhe e fituan ndeshjen.

Fillimisht, Daniel Sturridge barazoi rezultatin (51’), ndërsa Florent Malouda shënoi golin e fitores (86’).

Në takimin tjetër të Grupit F, Marseille ka shënuar fitore prej 3-0 si mysafir i Spartak Moskës.

Pas xhiros së pestë, Chelsea kryeson me rekord prej 15 pikësh, ndërsa ndiqet nga Marseille me nëntë pikë

 
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Sporti » CHELSEA NUK NDALET
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: