Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Sporti » Juve, arrë e fortë për Lazion
Juve, arrë e fortë për Lazion
GentiDate: E Hënë, 13.December.2010, 12:14 PM | Message # 1
Rreshter
Group: Moderators
Messages: 46
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline

Juventusi ka shënuar fitore sensacionale në sekondat e fundit të takimit ndaj Lazios, takim ky që përfundoi me rezultat 2-1.
Juventusi përjetoi start të ëndrrave në këtë takim. Një harkim në zonë të Alberto Aquilanit me përpikmëri e shfrytëzoi Giorgio Chiellini (2’), i cili saktë shënoi me kokë për 1-0.

Megjithatë, nuk vonoi përgjigja e Lazios, që me anë të Mauro Zarates (14’), barazoi rezultatin pas një tollovie në zonë.

Deri në fund Juventusi bëri përpjekje maksimale që t’i marrë të trija pikët, dhe këtë e bëri atëherë kur askush nuk e priti me anë të Milos Krasic (90+4), i cili realizoi për rezultatin përfundimtar 2-1.

Pas javës së 16-të Juventusi ngjitet në pozitën e dytë me 30 pikë, po aq sa kanë Lazio në pozitën e tretë dhe Napoli në pozitën e katërt. Bianconerët kanë gjashtë pikë më pak se lideri Milan.

Attachments: 6767422.jpg(38.5 Kb) · 8740399.jpg(94.4 Kb) · 7758379.jpg(95.0 Kb)


Message edited by Genti - E Hënë, 13.December.2010, 12:16 PM
 
Forumi Kosova Pc » Lajme & Aktualitete » Sporti » Juve, arrë e fortë për Lazion
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: