Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Kuriozitete » Çka janë lotët e Krokodilit
Çka janë lotët e Krokodilit
EdiDate: E Premte, 03.December.2010, 11:38 PM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Prej kohësh njerëzit kishin vëne re se krokodilët,pasi hanin gjahun e kapur në ujin e detit fillonin të lotonin.

Kjo dukuri të linte përshtypjen se kjo kafshe qante prenë e ngrënë.Prandaj dhe lindi shprehja “lotët e krokodilit” që përsonifikon hipokrizinë e njerezve të ligë.

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Kuriozitete » Çka janë lotët e Krokodilit
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: