Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Kuriozitete » 15 gënjeshtra që botërisht dihen si të vërteta
15 gënjeshtra që botërisht dihen si të vërteta
EdiDate: E Premte, 03.December.2010, 11:38 PM | Message # 1
Toger
Group: Checked
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
1. Elefanti është i vetmi gjitar që nuk mund të kërcejë: në të kundërt të legjendës popullore thurur mbi pamundësinë e kërcimit të elefantit, kjo paaftësi nuk i përket vetëm elefantit.

P.sh në Amerikë një kafshë, e cila ka marrë emrin nga fjala “dembelizëm” nuk mund të kërcejë në përshtatje me mënyrën e jetesës. Krahas kësaj edhe rinoqeronti e hipopotami hyjnë në grupin e gjitarëve që nuk mund të kërcejnë, por ndryshe nga elefantët kur vrapojnë mund t’i shkëpusin të katër këmbët nga toka.

 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Kuriozitete » 15 gënjeshtra që botërisht dihen si të vërteta
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: