Kliko për të hyrë
Kliko për tu regjistruar nëse nuk e keni bërë deri tani!

www.KosovaPc.Tk · [ Postimet e Reja · Antarët · Rregullat dhe Ndihma! · Kërko · RSS ]
 
Prezantimi
Tema Shoqërore
Romanca
Lajme
Receta Gatimi
Psikologjia
Shëndeti
Informatika
Sport
Argëtim & Zbavitje
...Ndihma!
  • Page 1 of 1
  • 1
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Kuriozitete » Macja me e gjate ne bote
Macja me e gjate ne bote
PiratiDate: E Martë, 30.November.2010, 10:08 PM | Message # 1
Major
Group: Checked
Messages: 119
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Ajo ka një gjatësi prej 1.23 metrash nga maja e hundës deri te fundi i bishtit, e krahasueshme me gjatësinë e një qeni. Quhet Stewie macja e certifikuar nga “World Guinnes Record”, si më e gjata në bote. E njohur ndryshe si “macja sanduiç”, Stewie ka një gjatësi prej 1.23 metrash nga maja e hundës deri te fundi i bishtit , e krahasueshme me gjatësinë e një qeni. Macja Steëie është 5 vjeç, është e racës “Maine Coon” dhe banon ne Nevada te Shteteve te Bashkuara te Amerikës. “E kuptuam se Stewie ishte shumë e gjatë rreth 3 vjet më parë – thotë pronarja e saj -. Të gjithë thoshin: ‘Uau, sa mace e gjatë!’
 
Forumi Kosova Pc » Argëtim » Kuriozitete » Macja me e gjate ne bote
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: